PostHeaderIcon Legia Warszawa - Warta Poznań 25.11.2023 2-2

Wyjazd do Warszawy!
Mecz z Legią ustalono w grafiku ekstraklasy na 25 listopada na godzinę 20:00! Odległość z Poznania do stolicy wynosi raptem ponad 300 km. Wyruszyliśmy z dużym zapasem czasowym, a mimo tego w okolice stadionu dotarliśmy dopiero chwilę przed 19. Tego dnia na trybunach zasiadło prawie 26 tysięcy kibiców w tym delegacja fanatyków Warty Poznań. Tym razem nie w sektorze dla kibiców gości, a tuż obok zajmujemy miejsca i wywieszamy flagi. Mecz się jeszcze dobrze nie rozpoczął, a piłkarze Warty już zdobyli gola. Euforia zmobilizowała podwójnie do głośnego dopingu. Ile sił w gardłach śpiewaliśmy pieśń "zagraj jak za dawnych lat". Z niedowierzaniem patrzyliśmy na boisko i po analizie VAR sędzia dyktuje rzut karny i pewnym strzałem zdobywamy drugiego gola. Do końca pierwszej połowy arbiter dolicza dziesięć minut i tuż przed zejściem zawodników do szatni tracimy gola. Na boisku pierwsze 45 minut meczu wyglądało całkiem pozytywnie. Wierząc, że w drugiej połowie dopiero zacznie się meczycho i Warciarze wywalczą najlepszy rezultat, głośno ryknęliśmy, że jesteśmy z nimi. Zieloni walczyli, wyprowadzali sporadyczne kontry, ale ostatecznie to my tracimy bramkę i z Warszawy wywozimy tylko remis. Po regulaminowym czasie gry, gdy zawodnicy podeszli w okolice naszego sektora, nagrodziliśmy ich brawami i zapewniliśmy ich o nieustannym wsparciu śpiewając głośno "Jesteśmy zawsze tam..."
Po kolejnych wyjazdowych emocjach ruszyliśmy w drogę powrotną.